Juvente osalemine Active`i suvelaagris ja kongressil

Juuli viimasel nädalal osales neli Juvente Eesti liiget Poolas Gródek nad Dunajcem’is toimunud Active`i suvelaagris Time for Color 2016 ja organisatsiooni kongressil. Laagri puhul on tegemist igasuviselt toimuva üritusega, mis toob hariduslikel ja meelelahutuslikel eesmärkidel kokku noori kõikidest Active’i liikmesorganisatsioonidest üle terve Euroopa. Active’i kongress on iga kahe aasta tagant toimuv suur nõupidamine, kus tehakse kokkuvõtteid eelnevatest aastatest, hinnatakse juhatuse senist tööd, pannakse paika uued eesmärgid, võetakse vastu uusi liikmesorganisatsioone ning valitakse uus juhatus järgnevaks kaheks aastaks. Sellel aastal osalesid meie organisatsioonist Active`i suvelaagris ja kongressil Kristina, Keit, Triinu ja Indrek, kellest esimene oli üks senise Active juhatuse esindajatest ning ülejäänud Juvente Eesti eest väljas.
Kuna igaühe jaoks oli seekordne laager mingis mõttes uus kogemus, on kõigil jagada ka värvikaid emotsioone endi kogetust:

Triinu, kes on kogu organisatsioonimaailmas alles uus tulija leidis, et Time for Color oli laager täis tohutult erksavärvilisi (reede õhtuks juba sõna otseses mõttes) ja entusiastlikke noori. “Kongressi tõttu polnud ilmselt Active’i ja IOGT Poland’i harivates, aga ka lõbusates töötubades just palju osalejaid, kuid seda tõhusam oli see eest seal kogetu ja jäi aega ka muutliku, kuid suurepärase ilma nautimiseks. Ja mina jäin 110% rahule kogetu ja uute tutvustega!”

Keidi jaoks oli Time for Color suurepärane, tema jaoks esimene, Active’i kongressi ja suvelaagri kogemus. “Kongressi tihedad arutelusid ja otsuseid täis päevad olid sobivalt läbi põimitud erinevate lõbusate kui ka harivate tegevustega. Kuigi kongressi kõrvalt oli vähe võimalust töötubades osaleda, olid need vähesedki kasulikud, kaasavad ning mõtlema panevad. Ãœldkokkuvõttes väga asjalik nädalake inspireerivate inimeste seltsis.”

Indreku jaoks tähendas Time for Color enamuse ajast kongressil veetmist ning vabal ajal sportimist. “Oli hariv, kasulik ning mõnikord ka frustreeriv õppida kuidas Active’i sisene demokraatia ning tegevussihtide paika panemine käib. Tulid välja mõned erinevused erinevate liikmesorganisatsioonide vahel, aga ka kohatised suured sarnasused, näiteks väikeste organisatsioonide sarnased toimetuleku raskused. Kokkuvõtvalt oli tegu väga toreda ja kasuliku üritusega, kus osalesid noored, kes tavad maailma paremaks muuta!”

Kristina jaoks oli Time for Color tema viies suvelaager ja kolmas kongress. “Kuna olin tol hetkel viimast nädalat Active`i juhatuses, siis nägin kogu üritust pigem korraldaja silmade läbi. Kuigi aastad mööduvad ja inimesed muutuvad jääb Active`i hing ikka samaks. Iga suvelaager/kongress on kogemusterohke ja meeldejääv. :)”

Kristina poolt tehtud Active`i suvelaagri ja kongressi pilte saab vaadata SIIT.

 

 

Juvente meeskonnakoolitus ja jõulupidu

Juvente meeskonnakoolitus ja jõulupidu!
19.-20. detsember (laupäev-pühapäev)
Päikeseloojangu metsamajas, Põlvamaal

MILLAL?
Hakkame minema 19. detsembri pärastlõunal, tagasi jõuame 20. detsembri õhtul.

MIS TOIMUB?
Teeme, mida meeskonnakoolitustel ikka tehakse: erinevaid meeskonnamänge ja põnevaid ülesandeid, mida tuleb grupiga lahendada. Igav juba ei hakka!

Õhtul tuleb ka Jõuluvana! Küll aga ei tee me seekord tavapäraseid kingitusi, vaid üksteisele heategusid – “kinkida” võib näiteks oma seltskonda matkaks soos või rabas, massaaži vms.

MIDA KAASA VÕTTA?
Seda saab teada registreerumisel.

Kõik on oodatud, ent kohad on kahjuks piiratud, seega soovitame kiiresti Markile (smark098@gmail.com) oma tulekust teada anda! Hiljemalt ootame registreerumisi 18. detsembriks, reedeks!

Suvematk 26-28 juuni 2009

Tere, juventekad ja muud huvilised!

Selleaastane Juvente suvematk toimub 26.06.-28.06. (reedest pühapäevani) Lääne-Virumaal marsruudil Rakke-Tamsalu, muuhulgas teeme põikeid mõningatesse kohtadesse ja võib ka juhtuda, et kogu aeg mööda teid ja radu ei liigu (harjutame suundorienteerumist, seega tasuks kaasa võtta jalatsid, millega ka metsa ja võssa saab minna).

Matkapäevad on lühikesed ja kerged ning peaksid välja nägema umbes sedasi:

REEDE – saabumine rongiga (või muu transpordivahendiga) Rakkesse. Kuna Tallinnast tulev rong jõuab Rakkesse ca 2,5 h varem kui Tartust tulev rong, arvan, et esimene grupp võiks liikuda esimesse laagripaika ja seal osa asju valmis seada (telgid, toit jm). Kui ka hilisem grupp laagripaigas on, sööme ja teeme teineteisega tutvust (kui on seltskonnas uusi inimesi ja ma loodan, et ikka on, iga aasta on vist nii olnud). Lõpuks lähevad kõik magama.
Planeeritav distants on umbes 8 km.

LAUPÄEV – alustame oma põhipäeva. Plaan on tutvuda ümbruskonnas asuvate järvedega (nii tehis kui looduslikega). Olen plaaninud selleks terve päeva, mil liigume mööda matkaradu, võib-olla saab mõnes järves ka supelda (kui vesi piisavalt soe on). Lisaks on plaanis üks põnev üllatus. Õhtul oleme teises laagripaigas, tegevuskava on veel koostamisel (muidugi võib soove ja ettepanekuid saata).
Planeeritav distants on umbes 10-15 km.

PÃœHAPÄEV – hommikul virgume ja kui asjad koos, asume Tamsalu poole teele, vahepeal teeme põike ka Ebavere Hiiemäele (Läänemere pärimuses väga olulisse kohta: miks, sellest kohapeal) ja kui aega, ka Vaosse. Igatahes üritame õigeks ajaks rongile jõuda.
Planeeritav distants on umbes 15 km.

Saabumine matkapiirkonda ja lahkumine sealt, rong peaks selleks parim variant olema.

Rongiajad.

26.06.
Tallinn-Rakke 14:42-16:46 (täispilet 68 krooni)
Tartu-Rakke 18:04-19:14 (täispilet 46 krooni)

28.06.
Tamsalu-Tallinn 15:09-16:29 (täispilet 75 krooni)
Tamsalu-Tartu 15:22-16:24 (täispilet 75 krooni)
Toidu eest ei pea muretsema, sellega tegelevad matka korraldajad. Kuid oleks hea, kui tulijad teatavad endast, siis saame arvestada, et kõigile jätkuks. Telkide komplekteerimine toimub siis, kui on umbkaudne osalejate arv teada (kes teatavad oma tulekust, andke teada, kas te saate pakkuda telgiruumi või hoopis vajate seda).

Soovitused ja muu info:
– jalatsid võiksid olla sisse käidud ja mingil määral niiskust pidavad, ka sellised, et saaks rohus ja võsas liikuda;
– kaasa tasuks võtta ka vihmariided (võib olla ka kilekeep) ning soojad riided (kaasa arvatud villane müts, kindadki ei tee paha), sest õhtud on jahedad;
– kuigi magusat on ühise toidu hulgas, on teatavaks kombeks saanud, et igaühel on ka midagi nosimist kaasas kas endale või ka jagamiseks;
– põhilised asjad, mida peale riiete vaja läheb, on: magamiskott ja rullmatt, söögivahendid (lusikas, kauss, tass), joogipudel, esmaabitarbed nagu plaaster, kel taskunuga, seegi kaasa võtta, asjade vedamiseks seljakott. Liiga pelju asju ei tasu kaasa vedada, sest kõik tuleb siiski endal kanda.

Hetkel vast kõik, kel küsimusi võib kirjutada. Ja kes soovib laupäeval mõne ettekande/-aste teha, on muidugi lahkesti palutud. Ärge siis unustage end matkale registreerimast teatades kas minule või Henrile.

Ragnar rtoken66@yahoo.co.uk

Henri mettallist@yahoo.com

Doominoõhtu

Juvente selle sügise esimene doominoõhtu toimub 28. novembril, kell 17.30 Juvente kabinetis – Jaama 181-28, Tartus!
Doomino pole tegelikult nii hirmus tõsine ja pikk mäng. Asi võib üsna lõbus olla.
Kui tahame detsembris toimuvatel maailmameistrivõistlustel vormis olla, siis tuleb harjutada;)

Seminar Kambjas

Aeg: 21-23 november
Koht: Kambja Noortekeskus
Mis?: Seminar “Alkoholi kahjudest ühiskonnale”
Ürituse tutvustus: Seminar on ettevalmistav ning sissejuhatav üritus alkoholiohvrite mälestamise päeva korraldamiseks. Reede õhtul saabume seminaripaika, tutvume ning vaatame koos temaatilist filmi. Laupäeval arutleme selle üle, kuidas funktsioneerib alkoholitööstus Eestis ning maailmas ning millised on alkoholitarbimise kahjud kogu ühiskonnale laiemas perspektiivis. Õhtul ei puudu loomulikult ka fun osa, kus mängime erinevaid toredaid lauamänge ning teeme muud põnevat. Seminari teine päev on pühendatud eelkõige alkoholiohvrite mälestamispäeva ettevalmistamisele.

Tulge ning võtke ka sõbrad kaasa!:)

Registreerimine kuni 19. novembrini kell 23:59!!!

Rohkem infot:
Mari Рmtarendi@gmail.com v̵i 53498159