Juvente lugu

KES ON JUVENTE?

Tegelased

Juvente – noorusaeg… noored, kes ei vaja isiksust muundavaid aineid. Nad saavad kokku, kuna leiavad, et alkohol ja sigaretid on “out”. Nad sõltuvad ehk must – Å¡okolaadist, tööst, sõpradest, matkamisest, kultuuridest, kaminatulest.., kuid nende sõltuvused ei ohusta ei nende endi ega ka ümbritsevate inimeste elu, ei tervist. Nad ei istu purjus peaga autosse, et teisi liiklejaid surnuks sõita. Nad ei süüta bussi oodates sigaretti, et teisi ootajaid mürgitada. Nad teavad, et piire saab kaotada ilma lisaaineteta ning soovivad, et teisedki alkoholireklaamist mürgitatud noored seda teaksid.

Lugu

Juvente on veel noor. Tema kaugeks esivanemaks oli Eestis EHTO (Eesti Heade Templerite Organisatsiooni) kõrvale 1994. aastal sündinud EHTO noored. Neli aastat hiljem (1998) ristis juba väljakujunenud noorteühendus end ümber Juventeks ning päris iseseisvaks muutumist ootasid noored veel neli aastat (aprill 2002). Vihmade ja kriiside eest kaitseb juventet rahvusvaheline katus Active – sobriety, friendship and peace.

Tegevusliinid

Juventekad on oma arengu jooksul kõike proovinud, alates “Halva maitse peost” ja postkaardiaktsioonidest tänavail, lõpetades seminaridega koolides ning üle-eestilise fotokonkursi ja –näitusega. Kord iga paari nädala tagant istuvad noored ja vanad juventekad oma sinikollases toakeses või mõnes muus hubases paigas ning hauvad tegevusplaane, -ideid. Mõned korrad aastas saavad nad seda teha ka Prahas, Strasbourg´is või Kiievis sõpradega teistest maadest. Juvente annab neile võimaluse teostada nii end kui ka oma ideid. Nad õpivad, vaidlevad ja õpetavad ning kasvavad koos Juventega.

Ena Mets